Bitki Özlerinden Oluşan Hijyene Merhaba De!

Bitki Özlerinden Oluşan Hijyene Merhaba De!

Antik Yunan ve Roma mitolojisinden günümüze uzanan bir isimi hatırlamaya ne dersiniz ; sağlık tanrısı, Asklepion’un kızı Hygieia’dan gelen Hijyen kelimesi hayatlarımıza gireli yüzyıllar oldu.

Sonrasında ise kullanılan temizlik ürünlerinin yanı sıra  sabunun da  bir çok formu oluşturuldu ve kullanıldı. Ama en saf haline , bilim adamı Galen’in getirmesiyle günümüz formuna getirildi. İlginç bir dip not ; Galen’in icadından sonra Roma’da karanlık çağda şeytanın icadı olarak savunulan sabunlar yasaklanmış ve büyük salgınlara yol açmıştır.

İşte hijyen kelimesinin anlamının ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabiliriz. Sonraki yıllarda nihayet sabunlar hayatımızın bir parçası haline geldi. Geçmiştede , günümüzde de tüm bakteri ve virüslerin en sevdiği geçiş bölgesi hep aynı kaldı; yani ellerimiz. Bu yüzden sürekli temiz kalması önemli.

Peki bir sabun kullanımında nelere dikkat edilmeli dersiniz? Önce içeriğinin cildinize zarar vermeyen maddelerden oluşması sonrasında ise ph değeri. Bu yüzden mutlaka içeriğine bakmanız tavsiye edilir. Şu sıralarda ise geleneksel beyaz sabunların yerini yavaş yavaş antibakteriyel sabunların almasıyla birlikte,  biraz aşina olduğumuz bakteriler için tercih edilen sabunlar, şimdi Covid-19 virüsünün hayatımıza girmesiyle bir anda günlük hayatımızda neredeyse aile üyelerimizden biri oldular.

Cebimizde hazır sabun taşır hale gelecek duruma gelmişken , Cosmolive Antibakteriyel Naturel Sabun, en saf haliyle virüslerin arasından kurtarıcınız olmaya geldi. Çünkü kendisi tamamen organik ve içeriği sizin sağlığınız için oluşturuldu. İçeriğinde ne mi var ?… Lavanta yağının hafifliği , Çay ağacı yağının şifacılığı ve en önemlisi Pandemi döneminde çok fazla rağbet gören Kekik yağının mucizesinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bu formülle , cildiniz güvenilir bir şekilde derinlemesine temizlenmeyi hak ediyor.

Akneli ve sivilceli ciltler için ise tam bir can simidi. Bir nevi antiseptik görevi gören Cosmolive Antibakteriyel sabun ile cildiniz bize emanet…

Daha fazla

2021’ de Yükselen Burcuna Göre Seni Neler Bekliyor?

2021’ de Yükselen Burcuna Göre Seni Neler Bekliyor?

Her derde deva bir iksir; Zeytin Sütü

Her derde deva bir iksir; Zeytin Sütü

Saç Bakımında At Kuyruğu Ve Keratin

Saç Bakımında At Kuyruğu Ve Keratin